• klima keşif, klima / kombi bakımı, klima montajıÇalışma Saatleri:
    08.00 - 22.00
  • klima keşif, klima / kombi bakımı, klima montajıWhatsApp Hattı:
    0 532 372 13 31
  • klima keşif, klima / kombi bakımı, klima montajıHacı Kaymak Mah. Şefikcan Cad. Şehit Mehmet Akdemir Sok 5/F Selçuklu /KONYA

Kombi Revizyonu

Kombi Revizyonu

En ince detayına kadar sökülüp komple tamir ve bakımdan geçenkombileriniz yenisinden farksız bir şekilde uzun yıllar sorunsuz birşekilde sizlere hizmet vermeye devam edecektir. Milli servetniteliğindeki kombilerinizi ihmal etmeyin ufak tefek arızalardan dolayıkombilerinizi atmayın yada değiştirmeyin. Firmamızın sizlere sunduğu buhizmeti mutlaka değerlendirin.
Kombi Revizyonu

 

Firmamıza aşırı yıpranmış performansı düşmüş kombiler revizyon için geldiğindekombi stantlarımızda teknisyenlerimiz tarafından tüm parçaları sökülür. Hiç birparçası kalmaz sadece kombinin saç kasası kalır.
Teknik ekibimiz sökmüş olduğu kombi parçalarını kısım kısım ayırır. Tamir olacak parçalar kombi tamir tezgahlarımızda tamir ve bakım görür. Bakır boru bağlantıları ve eşanjörlerin içinde dolaşan kanallarda oluşmuş kireç tabakasının çözülmesi ve kanalların açılması için kireç çözücü ilaçlara konularak 3-4 saat bekletilir.
Kombide ısıtma suyunun ve kullanım suyunun dolaştığı tüm parçalar ilaçlı sularda bekletilerek içlerinde oluşan kireç ve çamur tabakaları temizlenir.
Üç yollu vana grubunu oluşturan tamir takımları değişir. Üç yollu vana pirinç gövdeleri yine ilaçlı sularda 3-4 saat bekletilerek içlerinde oluşan kireç ve tortular temizlenir.
Sirkülasyon pompası sökülür pervane içinde biriken çamur tabakası ve pervane yatakları temizlenir.Silindir gömlek aşınmışsa değişir. Pervanede aşınma varsa pervane değişir. Pompa ilk kalkışını sağlayan kondansatör değerini kaybetmişse ve pompanın kalkışını sağlıklı yaptırmıyorsa kondansatör değişir.
Plaka eşanjör kanallarının temizlenmesi içinde biriktirdiği çamur ve kireç tabakasının çözülmesi tıkanmış gözeneklerin açılması için yine 3-4 saat kadar ilaçlı su içerisinde bırakılır.
Kombi brulör haznesi sökülür gözenekler temizlenir elektrotlarda aşınma varsa değişir.
Kombide bulunan memeler sökülür ilaca konulur tıkalı memeler varsa değiştirilir.
Emniyet valfi değiştirilir.
Hava sirkülasyonunu sağlayan fan motoru sökülür kauçuk takozları rulmanları değişir fan gözeneklerinde biriken tozlar temizlenir.Fan muhafaza saçı metalik boyayla çürümeye karşı boyanır. Fan rotu dengesiz dönüyor ve fanda yalpalamaya neden oluyorsa fan rotuda değiştirilir.
Kombide bulunan her iki siviç anahtar değiştirilir.
Isı sensörleri değiştirilir.
Bacalı kombilerde aşırı ısı sensörü ve baca sensörü değiştirilir.
Kombilerde mekanik parçaları bir birine bağlayan tüm bağlantı contaları değişir.
Kombiyi oluşturan parçaları tutan alt bağlantı sacı kombinin su akıtması sonucunda çürümüş yer yer kopmalar oluşmuşsa mutlaka değiştirilir.Sadece küflenme oluşmuşsa metal fırçalarla kazınarak tekrar çürümelere karşı metal boya ile boyanır.
Kombilerde ısınan suyun genleşmesini sağlayan genleşme tankı 5-6 seneyi geçmiş ve içinde gaz oranı değerini kaybetmişse mutlaka değiştirilir.
Genleşme tankının oturduğu saç plaka çürümüşse değiştirilir.
Bacalı kombilerde baca bağlantı haznesi yanmış,çürümüş yer yer saçlarda kopmalar olmuşsa mutlaka değiştirilir. Baca bağlantı sacında paslanma varsa ve çürüme kopma gibi aksaklıklar yoksa yanmaz boya ile çürüme ve küflenmelere karşı boyanır.
Yanma haznesinde bulunan ve sürekli alevle iç içe olan ana eşanjör gözenekleri arasında oluşmuş oksitlenmeler hassas bir şekilde temizlenir ve metalik yanmaz boya ile boyanır.
Aşınmış,sertleşmiş,kablo bağlantıları değiştirilir.
Elektronik kartların değerleri ölçülür özelliğini yitirmiş bir parça tespit edilirse o parça değiştirilir.
Firmamızda hassas bir şekilde büyük emek sarf edilerek revizyondan geçen kombi pırıl pırıl fabrikadan yeni çıkmış bir kombi görünümünde size uzun yıllar sorunsuz hizmet etmek için evinize montaja gelir.
Firmamız tarafından revizyon gören kombi müşterisi sanki fabrikadan yeni bir ürün almış gibi 1 yıl garanti sahibi olur. 1 yıl garanti süresince kombide ne arıza olursa olsun ücret alınmadan işlem görür.
Biz revizyon yapacağız diye kombi sökmüyoruz biz milli servet değerindeki bu ürünleri tekrar hayata döndürüyor uzun yıllar sorunsuz kullanmanıza olanak tanıyoruz.
Kombi tamiri bizim işimiz 19 yıllık tecrübeye sahip yıllarını bu işe adamış çok değerli ustalarımızın ellerinden geçen bu ürünlerde servisinizin ve hizmet aldığınız ustalarınızın kalitesine şahit oluyorsunuz.
Bu kaliteli hizmeti sadece firmamız 42Servis Yavuz Teknik Servis de görebilirsiniz.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile